Respirátor FFP3 s ventilom

Neohodnotené
 
Zväčšiť
 

Kvalitný respirátor typu FFP3 V s ventilom zodpovedá norme EN 149: 2001 + A1: 2009 a je určený na jednorazové použitie.

Cena €6,58 bez DPH
€7,90    
Kód tovaru X6072_FFP3
Kategória Respirátory, rúška, rukavice
 

Respirátor s nosovým klipom zaisťujúci tesné priľnutie k tvári a účinnú filtráciu častíc nesených vzduchom.

Označenie "FFP3" znamená, že pri starostlivom testovaní respirátor blokuje až 99% malých častíc. Chráni proti jedovatým a zdravím škodlivým prachom, dymu a aerosólom. Trieda FFP3 poskytuje maximálnu možnú ochranu pred zaťažením znečisteným ovzduším. Táto trieda filtruje karcinogénne a rádioaktívne škodlivé látky a patogény, ako sú vírusy, baktérie a spóry húb.

Respirátor, ktorý je opatrený ventilom slúžiacim pre odvod vydychovaného vzduchu môže šíriť infekciu, pretože vo ventile nie je filter. Toto riziko nie je pri bežnom nosení nijako vysoké.

Balené po 1ks.

Respirátory chránia ako nositeľa, tak ľudí v okolí, a ponúkajú tak efektívnejšiu formu ochrany než rúška. Jedná sa o polomasku vybavenú filtrom, ktorá zabraňuje prieniku aj úniku vírusov, baktérií a výparov z úst, prachu i nečistôt.

Kvalitný respirátor musí spĺňať parametre dané európskymi smernicami. Jedná sa hlavne o respirátory tried FFP2 a FFP3, ktoré zachytia 95%, respektíve až 99% malých častíc.

RESPIRÁTOR S VENTILOM, ALEBO BEZ?

Respirátory s ventilom veľmi dobre chránia jeho používateľov a ich nosenie je navyše dostatočne komfortné. Nevýhodou zostáva, že nezabraňujú úniku vydychovaného vzduchu, a tým pádom môžu ohrozovať ľudí v okolí. Ako ochranu proti koronavírusu je teda nutné zvoliť respirátor bez ventilu, prípadne dýchať cez rúško.

Predávame certifikované respirátory FFP2 a FFP3, ktoré odporúčame ako spoľahlivú ochranu pre vás i okolostojacich na nákupoch, na cestách, v ordináciách alebo na úrade.